Po porażce ze Śląskiem 1:2 piłkarze ŁKS spadli z ekstraklasy

Jakub Kilan
Jakub Kilan
Bartosz Kukuć
Już oficjalnie wiadomo, że piłkarze ŁKS spadną z ekstraklasy. Umówmy się, to było właściwie przesądzone od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz podopieczni trenera Marcina Matysiaka stracili nawet matematyczną szansę na utrzymanie się w krajowej elicie. Ostatecznie przesądziła o tym porażka ,,Rycerzy Wiosny" na stadionie przy al. Unii ze Śląskiem Wrocław 1:2 (0:0). Łodzianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli ze stratą dwunastu punktów do bezpiecznej lokaty, a do końca rozgrywek pozostały im tylko trzy spotkania. Długo to ełkaesiacy sprawiali znacznie lepsze wrażenie od walczącego o tytuł mistrza Polski Śląska, wystarczy wspomnieć, iż do przerwy to ŁKS miał aż 72 procent posiadania piłki. Jednak w drugiej połowie zespół z Dolnego Śląska się ,,obudził" i niemal zupełnie przejął inicjatywę. W najbliższy piątek o godzinie 18 ŁKS zagra w Gliwicach z tamtejszym Piastem. ŁKS - Śląsk 1:2.

ŁKS Łódź Śląsk Wrocław na żywo

strona wymaga odświeżania (F5)

ŁKS ŁÓDŹ1
ŚLĄSK WROCŁAW2

KONIEC MECZU - ŁKS przegrywa ze Śląskiem 1:2 i definitywnie spada z ekstraklasy. Dziękujemy za relację.
90+5 min - Po akcji Mammadova z kilku metrów główkuje Dankowski, ale Leszczyński nie daje się zaskoczyć. Były gracz Śląska mógł wiec doprowadzić do wyrównania.
90+3 min - Louveau fauluje Exposito.
90 min - To spotkanie potrwa co najmniej pięć minut dłużej.
90 min - Po kontrze Śląska Bobek broni strzał Leivy.
89 min - Zmiana w Śląsku. Schodzi Samiec-Talar, wchodzi Konczkowski.
85 min - Zmiana w ŁKS. Schodzi Głowacki, wchodzi Pirulo.
83 min - Mammadov minął się z piłką w polu karnym.
82 min - Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Macenki. Tym razem faulował Głowackiego.
80 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Mokrzycki i Młynarczyk, wchodzą Szeliga i Letniowski.
76 min - GGGOOOLLL!!! Dla Śląska!!! W polu karnym główkuje Jezierski, a Samiec-Talar uprzedza Guelena i pokonuje Bobka. ŁKS - Śląsk 1:2.
72 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Balić i Hoti, wchodzą Louveau i Janczukowicz.
71 min - GGGOOOLLL!!!! Dla Śląska!!! Po rożnym Schwarza z prawej strony Bobka uderzeniem głową pokonuje Macenko. Zaspał nieco pilnujący go Młynarczyk.ŁKS - Śląsk 1:1.
71 min - Głowacki wybija piłkę poza linię końcową po centrze Leivy.
69 min - Zmiana w Śląsku. Schodzi Rzuchowski, wchodzi Jezierski.
69 min - Zła centra gości z wolnego.
68 min - Śląsk ma od pewnego czasu zdecydowaną przewagę. Ale niewiele z tego wynika.
65 min - Niecelne uderzenie Leivy.
64 min - Żółta kartka dla Hotiego.
63 min - Głowacki w ostatniej chwili uprzedził Exposito.
62 min - Złe zagranie Samca-Talara.
61 min - Niecelnie uderza Głowacki.
61 min - Żółta kartka dla Matsenki.
60 min - Z lewej strony centruje Leiva, a z pola karnego nad poprzeczką główkuje Rzuchowski.
59 min - Leszczyński łapie piłkę po centrze Balicia.
57 min - Tejan uderza niecelnie z pola karnego.
56 min - Zmiana w Śląsku. Schodzi Żukowski, wchodzi Exposito.
55 min - W pole karne wpada Exposito. Pada na murawę, ale sędzie słusznie nie reaguje.
53 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Z karnego lewą nogą do siatki pewnie trafia Ramirez. To dziewiąty gol Hiszpana w tym sezonie. ŁKS - Śląsk 1:0.
52 min - Sędzia analizuje jeszcze tą sytuację na VAR-ze. Ale nie zmienia decyzji.
48 min - Karny dla ŁKS! W pole karne wpada Mokrzycki, który walczy z Petrowem. Zawodnik Śląska dotyka piłki odsuniętą od ciała ręką i arbiter wskazuje na jedenasty metr.
47 min - Groźny strzał Żukowskiego, ale Bobek nie daje się zaskoczyć.
46 min - Akcja Exposito.
ZACZYNAMY II POŁOWĘ - Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy ŁKS remisuje ze Śląskiem 0:0. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+1 min - Groźna akcja ŁKS zakończona uderzeniem Balicia.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.
45 min - Strzela Głowacki, broni Leszczyński.
44 min - Żółta kartka dla Leivy.
39 min - Śląsk zdobywa gola (z bliska do siatki trafia Leiva po akcji Exposito), ale po analizie VAR sędzia go nie uznaje. Dopatrzył się bowiem przewinienia Bejgera na Dankowskim. Powtórki pokazują, że łodzianie mogą mówić o szczęściu w tej sytuacji.
38 min - Tym razem to Śląsk mógł zdobyć gola. Po błędzie Guelena, z bliska strzelał Żukowski, ale Bobek świetnie odbił piłkę. Dobitka Exposito była niecelna.
35 min - Po centrze Mokrzyckiego z kilku metrów niecelnie strzela Hoti. Takie sytuacje po prostu trzeba wykorzystywać.
33 min - Groźna kontra gości, ale bez odpowiedniej finalizacji.
32 min - Groźne dośrodkowanie Ramireza z rożnego.
31 min - Znów rożny dla ŁKS.
29 min - Niedokładne podanie Hotiego do Młynarczyka.
28 min - Strzela Mammadov, broni Leszczyński.
27 min - Niepewna interwencja Mokrzyckiego po centrze Hotiego.
25 min - Niecelne uderzenie Mokrzyckiego.
22 min - Leszczyński piąstkuje piłkę po rożnym Mokrzyckiego.
22 min - Znów błysnął Młynarczyk, który wywalczył kolejnego rożnego.
21 min - Hoti nie utrzymał piłki w narożniku boiska Śląska.
19 min - Leszczyński łapie piłkę po rożnym Mokrzyckiego.
19 min - Ładna akcja Młynarczyka, który wywalczył róg.
16 min - Silne uderzenie Exposito z wolnego, ale piłka trafia w mur. W efekcie rożny dla gości.
15 min - Sędzia dyktuje wolnego dla Śląska kilka metrów za linią pola karnego.
12 min - Paluszek fauluje Młynarczyka.
11 min - Głowacki nie opanował piłki
10 min - Hoti ładnie próbuje podać do Balicia.
8 min - Głowacki fauluje Rzuchowskiego.
7 min - Exposito fauluje Ramireza.
6 min - Po akcji Exposito skiksował Schwarz.
4 min - Niecelne uderzenie Ramireza.
2 min - Leiva w polu karnym, ale nic z tego nie wynika.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz ŁKS - Śląsk. Zapraszamy na relację.

Godz. 14:57 - Oba zespoły już na murawie. ŁKS na biało-czerwono, Śląsk na zielono.

Godz. 14:51 - Mecz poprowadzi sędzia Karol Arys. Arbiter ze Szczecina poprowadzi swoje czwarte spotkanie z udziałem łodzian w tym sezonie. We wcześniejszych starciach ełkaesiacy pokonali Puszczę Niepołomice 3:2 oraz ulegli Radomiakowi Radom 0:3 i Legii Warszawa 0:3.

Godz. 14:41 - Dzisiaj trener Matysiak nie może skorzystać z usług pauzującego za żółte kartki Rizy Durmisiego. Natomiast zagrożeni przymusową pauzą są: Michał Mokrzycki, Bartosz Szeliga, Marcin Flis, Kamil Dankowski, Dani Ramirez, Aleksander Bobek, Piotr Janczukowicz, Riza Durmisi oraz Levent Gulen.

Godz. 14:36 - Pierwsza jedenastka Śląska: Leszczyński – Paluszek, Bejger, Exposito, Nauhel, Pokorny, Schwarz, Żukowski, Rzuchowski, Matsenko, Petrov. Ławka rezerwowych: Trelowski – Olsen, Szwedzki, Łukasik, Samiec-Talar, Ince, Konczkowski, Jezierski, Guercio.

Godz. 14:34 - Znamy wyjściowy skład ŁKS. Zagrają: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Rahil Mammadov, Levent Gulen, Piotr Głowacki – Michał Mokrzycki, Engjel Hoti, Dani Ramirez – Kay Tejan, Husein Balić, Antoni Młynarczyk. Na ławce rezerwowych zasiądą: Dawid Arndt, Artemijus Tutyskinas, Pirulo, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić, Adrien Louveau, Bartosz Szeliga, Jakub Leśniowski i Oskar Koprowski.

Wrocławianie nadal biorą udział w wyścigu o mistrzostwo kraju, za to ŁKS nie ma już żadnych szans na utrzymanie się na najwyższym poziomie piłkarskim w Polsce. W poprzedniej kolejce ekstraklasy podopieczni trenera Jacka Magiery przegrali z innym beniaminkiem - Ruchem Chorzów (2:3). ŁKS z kolei spotkał się z rewelacją wiosny - Górnikiem Zabrze, przegrywając ten pojedynek 1:4. Czy po tym meczu Śląsk dalej będzie kandydatem do zdobycia mistrzostwa?