Górnik Zabrze - ŁKS 4:1. Czas szykować się do pożegnania ekstraklasy

hof
W spotkaniu 30. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał 4:1 ŁKS. W dwumeczu tych drużyn w tym sezonie śląski zespół zdobył sześć punktów, bramki 9:1! Choć piłkarzom ŁKS do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki, to jednak już teraz mogą się oswajać z myślą, że naszedł czas, by żegnać ekstraklasę. Wyraźnie widać, że rywalizacja w krajowej elicie wyraźnie przerosła możliwości drużyny z al. Unii. Ełkaesiacy znów zagrali słabo i tym samym nie mieli szans na to, by powalczyć o korzystny wynik w Zabrzu. Górnik też nie zaprezentował olśniewającej dyspozycji, ale bezwzględnie wykorzystał słabość i prezenty łódzkiej defensywy. Faworyt tego spotkania wygrał, ale ŁKS nic nie zrobił, by utrudnić zadanie zabrzanom. Wyraźnie było widać, że w łódzkiej drużynie zgasł duch walki, zadziorności i agresywności. Trudno w zasadzie wyróżnić choćby jednego zawodnika i widmo spadku łódzkiego zespołu do pierwszej ligi już się materializuje. Smutne to, ale prawdziwe.

GÓRNIK ZABRZE - ŁKS ŁÓDŹ RELACJA LIVE

strona wymaga odświeżania

GÓRNIK ZABRZE4
ŁKS ŁÓDŹ1

90+4' Koniec spotkania, ŁKS przegrywa 1:4

90' Sędzia doliczył cztery minuty

90' GOL dla Górnika. Bobka, strzałem z bliska, pokonał Nascimento. Znów VAR w akcji, ale sędzia uznał gola

89' Janczukowicz na pozycji spalonej

87' Rzut wolny dla ŁKS

84' GOL dla ŁKS. Sędzia sprawdza jednak VAR, ale ostatecznie gol uznany. Szeliga zagrał w polu karnym do Ramireza, a ten precyzyjnym strzałem zdobył honorowego gola.

81' Niestety, piłkarze ŁKS są bezradni

80' Zmiana w ŁKS, za Loveau wchodzi Ceijas.

78' Zmiany w Górniku:Adrian Kapralik i Boris Sekulić opuścili boisko, a pojawili się na nim Soičiro Kozuki i Paweł Olkowski.

78' Żółta kartka dla Loveau

77' Mecz ogląda przeszło 20 tysięcy widzów

74' Żółta kartka dla Durmisiego, czwarta w tym sezonie i nie zagra w kolejnym meczu

73' Kolejne zmiany w ŁKS, zeszli Balić i Tejan, weszli Szliga i Janczukowicz

72' Rzut rożny dla Górnika

70' Górnik rządzi na boisku, a ŁKS tylko próbuje przeszkadzać

67' Niecelny strzał Rasaka

65' Górnik oddał w tym meczu cztery celne strzały i zdobył trzy gole!

63' Gol dla Górnika. Piękny strzał Lukoszka zza pola karnego i jest pytanie, co tym czasie robiła defensywa ŁKS

62' Zmiany w Górniku zeszli Czyż i Ennali, a weszli Musiolik i Podolski. Owacje kibice dla popularnego Poldiego

60' Zmiany w ŁKS: za Hotiego Młynarczyk, za Juricia Letniowski

58' Niecelny główka Mammaova

57' Faulowany Balić, wolny dla ŁKS

55' ŁKS niby próbuje, ale nie ma skutecznego pomysłu na akcję

53' ŁKS nadal nie może złapać właściwego rytmu

50' Żółta kartka dla Gulena

49' Znaczna przewaga zabrzan

47' ŁKS cofnięty i czeka na ruch Górnika

46' Sędzia rozpoczął drugą część spotkania

Koniec pierwszej części spotkania, ŁKS przegrywa z Górnikiem 0:2

45' Sędzia doliczył dwie minuty

44' Faulowany Balić, żółta kartka dla Pacheco

43' Aut dla piłkarzy Górnika

41' Górnik zaczyna panować na boisku

38' Trybuny w Zabrzu rozśpiewane, ale to nie dziwi

35' Drugi gol dla Górnika! Ennali ograł w polu karnym trzech ełkaesiaków! i z bliska precyzyjnym strzałem pokonał Bobka.

35' Sędzia odgwizdał faul Tejana

32' Słabe tempo tego spotkania. Dużo podań, mało dynamiki

30' Łodzianie przed szansą na na wyrównanie, ale główka Danowskiego nie była celna

28' ŁKS wyraźnie stracił rezon po golu Górnika.

25' Gol dla Górnika. Asystę zaliczył... Dankowski, który podał w polu karnym pod nogi Czyża, a ten skorzystał z prezentu i pokonał Bobka. Kardynalny błąd obrońcy ŁKS!

23' W Zabrzu mamy na boisku dużo walki, ale mało ciekawego futbolu

21' Rzut rożny dla gospodarzy

20' Groźny strzał Tejana, bramkarz wybija na róg

18' Groźnie było na przedpolu ŁKS, ale sytuację wyjaśnił Gulen

16' Znów mniej emocji i piłka znajduje się głównie w środku boiska

14' Łodzianie zaczynają śmiele atakować zabrzan

12' Rzut rożny dla ŁKS

11' Górnik próbuje, ŁKS dobrze broni

9' Na razie nie ma wielkich emocji, piłka głównie w środku pola

7' Mamy dużo wrzutów z autu

5' ŁKS głęboko cofnięty i widać, że czeka na okazję do kontry

3' Pierwszy celny strzał gospodarzy, Bobek broni

2' Dynamiczny początek piłkarzy Górnika

1' Sędzia rozpoczął spotkanie, siedem minut później, bowiem długo sprzątano z murawy papierowe taśmy rzucane przez kibiców Górnika.

Godz. 14.55. Marcin Matysiak, trener piłkarzy ŁKS: - Musimy usiąść do stołu z działaczami i ta rozmowa jeszcze mnie czeka. Ja jestem spokojny, wychodzę z założenia, że jeśli coś ma się wydarzyć, to się wydarzy. Przede wszystkim skupiam się na swojej pracy, mam kontrakt ważny do końca czerwca. Bardziej mi zależy, żeby przygotować drużynę do kolejnego spotkania.

Godz. 14.50 Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zobaczymy Pirulo, który w spotkaniu z Lechem Poznań został napomniany po raz czwarty w tym sezonie. Zagra natomiast Dani Ramirez, który jesz już zdrów po utracie przytomności podczas meczu z Lechem Poznań.

Godz. 14.45 Ławka rezerwowych ŁKS: Dawid Arnt, Oskar Koprowski, Piotr Głowacki, Jakub Letniowski, Antoni Młynarczyk, Jan Łabędzki, Piotr Janczukowicz, Bartosz Szeliga, Thiago Ceijas.

Godz. 14.40 – To ubiegłotygodniowe zwycięstwo nad Rakowem, biorąc pod uwagę, że podłączyło nas już na dobre do czołówki, to na pewno super sprawa - mówi Jan Urban, trener Górnika. - Nas cieszy już sama obecność w tej siódemce, bo to na pewno duża niespodzianka.

Godz. 14.35 Dzisiejszy mecz Górnik Zabrze - ŁKS Łódź sędziuje Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Godz. 14.30 Wyjściowa jedenastka Górnika Zabrze

Godz. 14.25 W takim składzie zacznie drużyna ŁKS

Godz. 14:10 - Dziś ŁKS zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem. Mecz 30. kolejki piłkarskiej ekstraklasy rozpocznie się o godz. 15. Zapraszamy na relację na żywo